Miłobójcy (2012)

„Miłobójcy, czyli koniec świata w Zabrzu”

Historia związku Klementyny - dziewczyny "stąd", nieco dziwnej, ale akceptowanej przez otoczenie oraz Kamila - chłopka "skądś", zwanego Obcym, o niejasnej przeszłości. Wątek miłosny nałożony został na serię obrazków z życia mieszkańców miasta. Niełatwego życia i nie podkolorowanego, znaczonego bezrobociem, grą w karty na pieniądze i skrywanymi dramatami rodzinnymi.


Wątki ze spektaklu przeplatane są malowniczymi plenerami miasta Zabrze.


Autor sztuki: Lech Mackiewicz
Tytuł oryginalny: „Miłobójcy czyli koniec świata w Zabrzu”
Premiera TV: 15 kwietnia 2014

Reżyseria:
Reżyser spektaklu
Edytor wideozapisu spektaklu; w napisach podano funkcję: "Realizacja telewizyjna"

Muzyka:


Obsada:
Baśka
Krystyna
Brygida
Jadźka
Honorata
Klementyna
Bernard
Kamil
Maternus
Hubert
Ksiądz
Peter
Notatki:
Większość naszych redaktorów jest zdania, że "Reżyserem" może być tylko osoba, która (m.in) kierowała aktorami występującymi na scenie lub planie filmowym danego dzieła, natomiast osoba dokonująca obróbki zapisu spektaklu wyreżyserowanego wcześniej przez kogoś innego jest po prostu "Edytorem" i nawet gdyby taka osoba stworzyła z wcześniej zapisanych materiałów zupełnie inny, nowy film - nadal nie może być uznawana za jego "Reżysera", gdyż to nie on/ona kierował(a) grającymi w nim aktorami.
Ponieważ nie doszliśmy do jednomyślnośnego porozumienia, postanowiliśmy w przypadku tej pozycji zamieścić obydwu: "Reżysera spektaklu" oraz "Reżysera Telewizyjnego" (jak Mariusz Palej samemu określił swą funkcję w napisach) - ale z dodaniem niniejszej notatki, oraz z dopiskiem satysfakcjonującym tych z nas, którzy uważają, że w przypadku istnienia "Reżysera spektaklu" to on/ona jest Reżyserem, zaś "Reżyser Telewizyjny" to nic innego jak "Edytor cudzej reżyserii", czyli nadal edytor, a nie reżyser.
Notatka zostanie usunięta jeśli dojdziemy do consensusu.
redaktorzy FilmyPolskie888

IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)


01.150208

(POL) polski,


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz