Natalia (1994)

Późną nocą posiadłość Wielczaninowa niespodziewanie odwiedza Trusocki - przed laty znajomy gospodarza. Po śmierci swej żony Natalii Trusocki dowiedział się o jej dawnym romansie z Wielczaninowem. Jedną z konsekwencji tego związku było dziecko - obecnie już kilkuletnia dziewczynka. Upokorzony wdowiec pod pozorem przyjacielskiej wizyty rozpoczyna z byłym kochankiem Natalii przewrotną grę. Nie można jednoznacznie określić, co jest jej celem - zemsta, upokorzenie Wielczaninowa, dowartościowanie własnego "ja".
Przemiana kata w ofiarę dokonuje się wielokrotnie. W rezultacie obaj bohaterowie coraz bardziej pogrążają się we wzajemnej udręce.
Wiarołomstwo, żądza zemsty, topienie własnych lęków i rozpaczy w alkoholu, psychologiczny sadyzm i masochizm - oto, co dręczy bohaterów spektaklu Mariusza Trelińskiego. Reżyser w ślad za Dostojewskim ukazuje ich w całym wewnętrznym skomplikowaniu, jako jednostki głęboko nieszczęśliwe, napiętnowane poczuciem klęski i winy. [PAT]Autor sztuki: Fiodor Dostojewski (Фёдор Михайлович Достоевский)
Tytuł oryginalny: «Вечный муж» (Wieczny mąż)
Przekład: Julian Tuwim
Produkcja: 1994
Premiera TV: 11 maj 1995

Reżyseria:


Muzyka:
(opracowanie muzyczne)

Obsada:
Trusocki
Wielczaninow
Klaudia
Liza
gospodyni
Borys
prostytutka
lekarzIMDb (angielski)
Wikipedia (polski)
  • Wieczny małżonek (1964) - reż. Stanisław Brejdygant


02.151123

(POL) polski,

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz