Rozmowy przy wycinaniu lasu (1998)

Opowieść o drwalach, wiodących żywot na leśnej polanie, daje kwintesencję zarówno tej rzeczywistości, w której sztuka powstała, jak i odnosi się do dnia dzisiejszego.
Rozmowy o rybach, o tym i owym wypełniają czas drwalom, których głównym zajęciem jest czekanie.

Codziennie czekają, aż przyjedzie Siekierowy i rozda im narzędzia pracy, by po zakończonej dniówce znów je zebrać. Domorosły filozof Macuga, naiwny Dunlop i lizus Zyzol chętnie słuchają różnych krwawych opowieści albo bajek o królewnach przecudnej urody i kapiących złotem pałacach.

Bajki ładnie opowiada pan Siekierowy, a najładniej - pan Gajowy, tak że można słuchać na okrągło. Pan Siekierowy właśnie przyjeżdża ze sprzętem i poufną informacją - będzie się wycinać las...Autor sztuki: Stanisław Tym
Tytuł oryginalny: „Rozmowy przy wycinaniu lasu”
Produkcja: 1998
Premiera TV: 4 styczeń 1999

Reżyseria:


Muzyka:


Obsada:
Bimber
Dunlop
Macuga
Zyzol
Siekierowy
Gajowy
Ethalia
Alex
Ekspert
Ekspert
Ekspert
Kierowca


Notatki:
Telewizyjna inscenizacja klasycznej już pozycji polskiej dramaturgii współczesnej, która miała swą prapremierę w 1975 r. w Teatrze Kwadrat, w reżyserii Edwarda Dziewońskiego.
Po kilkunastu latach dramatopisarz i satyryk, związany u progu kariery z STS-em, reżyser, scenarzysta, aktor teatralny i filmowy, powrócił do własnego tekstu, który poprzedza szczególna dedykacja: "Wszystkim karpiom w Polsce poświęcam - autor".


IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)


02.161112

(POL) polski,


Brak komentarzy:

Prześlij komentarz