Selekcja, część III: Ostatni numer (1985)

Vittorio Matta odkrywa i niszczy sprawcę swoich ustawicznych kłopotów i niepowodzeń.
Ale czy rzeczywiście?
"Zwróćcie uwagę, iż każdy zostaje tu oszukany, a najbardziej wy przy końcu każdej z tych bajek, albowiem dwa razy dwa tylko czasami równa się cztery. Czuwa nad tym bogini Perfidia" - przestrzegał Waldemar Łysiak swoich czytelników we wstępie do zbioru opowiadań, według którego zrealizowano "Selekcję".

Trzecia i ostatnia część tryptyku „Selekcja”.






Autor sztuki: Waldemar Łysiak
Tytuł oryginalny: „Perfidia” (opowiadania)
Produkcja: 1985
Premiera TV: 19 grudzień 1985

Reżyseria:


Muzyka:


Obsada:
Vittorio Matta
Duval
Collins
Alberto Labordini
Michele Labordini
Billy Labordini
Ciccione
Pani Ciccione
Antonio Accardi
Judy
Pani Milway
Chris
Lucy Matta
-
-
-
-
-
-
-
Don Raffaele



Notatki:
W widowisku w roli Don Raffaela wystąpił sam autor. Zdecydował się zagrać przybyłego z Sycylii mafioso, bo podobno nieźle zna tamtejszy slang. A zależało mu na tym, jak podkreślał w wywiadzie, aby uzyskać efekt "języka z trochę innego świata", innego niż ten, którym posługują się amerykańscy bosowie mafijni.


IMDb (angielski)
Wikipedia (polski)
    WSZYSTKIE CZĘŚCI:
  1. Selekcja (1984)
  2. Skorpion / Selekcja II (1985)
  3. Ostatni numer / Selekcja III (1985)


02.140812

(POL) polski,


6 komentarzy:

  1. Właśnie skończyłem wszystkie 3 części i jestem naprawdę pod wrażeniem! Super akcja, nieoczekiwane zwroty wątków, super gra aktorska, no tak powinno wyglądać porządne kino!! A to tylko teatr telewizji! Wielu dzisiejszych filmowców powinno na Selekcjach uczyć się jak należy robić porządne filmy, bo myślą że same komputerowe efekty filmów za nich zrobią film, a przecież jeśli scenraiusz jest gów..niany to i film na końcu też jest g...o. i dlatego polskie kino od lat leży i kwiczy jak prosie. O aktorach nie wspominając, taki Zamachowski choćby sie zesrał nigdy nie będzie do pięt Talarowi i innym starym aktorom Taka jest prawda
    Wielkie dzięki za zamieszczenie tego majstersztyka i mała prośba: niech ktoś poda podobne w klimacie i akcji teatry telewizji?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Należy przy tym wziąć pod uwagę, że przedstawienia powstawały tuż po stanie wojennym, gdzie na kulturę przeznaczano bardzo skromne środki. Widać to choćby po sposobie realizacji - takie były wtedy realia. Mimo to udawało się zrobić niezłe produkcje, choć oczywiście kariery międzynarodowej nie miało to szans wtedy zrobić.

      Usuń
  2. ale słownictwo...

    OdpowiedzUsuń
  3. NAJLEPSZA GRA AKTORSKA SUPER OBEJRZEC PO TYLU LATACH.

    OdpowiedzUsuń